Przemysłowe pojemniki i zbiorniki z tworzyw sztucznych mają szeroki wachlarz zastosowań. Widzimy je w magazynach, zakładach pracy, na prywatnych posesjach, na ulicach… Wyróżnia je głównie najwyższa jakość wykonania i funkcjonalność.Używane są w zależności od pory roku oraz zapotrzebowań. W okresie zimowym, skrzynie z piaskiem pomagają w zabezpieczaniu oblodzonych miejsc dla pieszych.

Źródło: http://www.flickr.com
Doskonale sprawdzają się jako zbiorniki na piasek, sól drogowa worki, a także inne materiały sypkie, takie jak np. sorbent. Ich zasadniczym zadaniem jest zimowe zabezpieczanie w miejscach ruchu pieszych. Dodatkowo na parkingach samochodowych, przystankach autobusowych, tramwajowych oraz w zakładach pracy. Poprzez bogatą kolorystykę i funkcjonalność znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie poza spełnianiem swojej głównej roli powinny być dopasowane lub wyróżnione z miejsca w którym stoją.
Odpowiednio stworzona forma wspomaga magazynowanie między sezonami. Taka skrzynia na piasek jest wytrzymała na wyszczerbienia, zmiany temperatur, promienie UV, nie pęka. Jest przystosowana do przewozu przy pomocy wózka widłowego. Z chwilą zakończenia okresu zimowego puste kontenery (kosze paletowe) można zebrać po czym ustawić w stosach zajmujących małą powierzchnię, aż do przyszłej zimy.

Źródło: http://www.flickr.com
Stare powiedzenie brzmi „Służby wodociągowe pracują idealnie, kiedy ich nie widać”. Dopiero wtedy, gdy zauważamy brak wody przypominamy sobie o ich istnieniu. Brak wody błyskawicznie a co istotne bez ostrzeżenia, jest dla każdego sytuacją, która powoduje dezorganizację czynności dnia. Wówczas z odsieczą przychodzą zbiorniki wody pitnej, tutaj znajdziemy przykłady. Zbiorniki znajdują także zastosowanie w przechowywaniu wody na kempingach, w warsztatach, w gospodarstwach rolnych czy w miejscach, gdzie występują okresowe ograniczenia dostępu wody. Posiadają estetyczny wygląd i zazwyczaj są oznaczone herbem miasta lub znakiem firmowy.