Marzysz o klimatyzacji w mieszkaniu? Chciałbyś nie przejmować się nawet największymi upałami? Jeżeli tak, powinieneś zainwestować w dobry sprzęt. Jednocześnie możesz sam zdecydować się na montaż klimatyzacji. Sprawdź, jak to zrobić?
Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, wielu z nas nie będzie się tym samodzielnie trudnić, więc w takiej sytuacji należy wynająć specjalistów, jak montaż klimatyzacji warszawa. Dla chcących jednakże nic ciężkiego, co pokaże nasza instrukcja. Na początek przygotujmy odpowiednie narzędzia. Dobra wiertarka to podstawa. Jeśli nie posiadamy takowej w domu, a nie planujemy zakupić jej tylko z powodu tej okazji, to możemy wypożyczyć wiertarkę z wypożyczalni. Jest jeszcze alternatywa w postaci młotka albo przecinaka. Ponadto trzeba mieć także śrubokręt oraz klucz imbusowy, a także miarkę i poziomice.
Na tym etapie, posiadamy już odpowiedni klimatyzator oraz wszystkie ważne narzędzia. W następnym etapie powinniśmy podjąć decyzję, gdzie co ma być zamocowane. Nasz klimatyzator (szczegółowe informacje) składa się z dwóch jednostek: zewnętrznej oraz wewnętrznej. Zasada montażu jest dość logiczna: jednostkę wewnętrzną trzeba zainstalować tak, żeby chłodne powietrze rozchodziło się swobodnie po pomieszczeniu, natomiast jednostkę zewnętrzną jak nazewnictwo wskazuje, trzeba zamontować na zewnątrz. To dosyć trudny etap. Jeśli chodzi o rurki freonowe, to po zamontowaniu jednostki wewnętrznej, należy przystąpić do kolejnego kroku, którym jest montaż specjalnego korytka. W nim znajdą się rurki oraz przewody elektryczne. Rurki powinny być właściwie zaizolowane, a później poprowadzone przez ścianę. Powinny być rozmieszczone w korytku, tak żeby nie były za bardzo powyginane.
Autor: CWCS Managed Hosting
Źródło: http://www.flickr.com
W dalszej kolejności trzeba zrobić podłączenie elektryczne. Przed instalacją należy zwrócić uwagę na warunki dotyczące bezpieczeństwa. Jednostkę wewnętrzną oraz zewnętrzną łączymy kablem elektrycznym, który powinien być dołączony do zestawu. Podczas podłączenia powinniśmy zastosować się do znaków na skrzynce zaciskowej, czyli znaleźć odpowiedniki kolorystyczne oraz przewody zarządzania pompą ciepła. Na koniec pozostaje odpowietrzanie, najtrudniejszy etap, bo wymaga stosowania fachowego sprzętu. Tym sprzętem jest pompa próżniowa. Działanie to musi wyeliminować wilgotne powietrze z wymiennika ciepła w jednostce wewnętrznej, bo może być szkodliwe dla działania klimatyzatora.