Potocznie zwana uczuleniem na kurz, alergia na roztocza jest szczególnie niełatwa do opanowania. Jak ją rozpoznać oraz jak zachowywać się, jeśli nasze dziecko będzie uczulone na roztocza?
Co uczula? Białko zawarte w odchodach roztoczy, które egzystują w domowym kurzu a odżywiają się między innymi złuszczonym naskórkiem człowieka. Możemy je znaleźć w każdym domku, w szczególności tam, gdzie jest ciepło (renomowany producent kotłów) oraz wilgotno, gdzie jest dużo kurzu a także sporadycznie się wietrzy. W temperaturze poniżej piętnastu st. pajęczaki te przestają się rozmnażać. W największym stopniu dokuczają alergikom jesienią.

Źródło: FRANC GARDINER
Co może pomóc, gdy dziecko ma alergię na kurz? Eliminowanie z otoczenia dziecka warunków sprzyjających rozwojowi roztoczy. Jest to wyjątkowo skomplikowana do opanowania odmiana uczulenia, dlatego że kurz jest praktycznie wszędzie i nie odkurzysz dziecku całego świata. Stąd powinniśmy pogadać z alergologiem o tak zwanym odczulaniu. Póki co jednak najważniejszą kwestią jest ścieranie kurzu z miejsc, w których dziecko przebywa. By nie spędzić życia na sprzątaniu, powinniśmy ułatwić sobie obowiązek odpowiednio organizując przestrzeń dookoła dziecka. W domku musi być sucho i chłodno – przy wilgotności poniżej 50 proc.
Czy masz chęć pogłębić swą wiedzę na ten temat? W takim razie mamy zamiar nakłonić Cię do naszych następnych artykułów – kliknij łącze do źródła (https://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/listwy-wykonczeniowe).
roztocza się nie rozmnażają. Wietrz jak najczęściej, zwłaszcza w zimie. Często przecieraj na mokro blaty, półki, szafki, a później prędko wytrzyj je suchą ściereczką. Ozonowanie ma duży wpływ na jakość powietrza. Jest to doskonałe rozwiązanie dla alergików.
Ozonowanie umożliwia eliminację wszelkich alergenów i bakterii. Jeżeli idzie o ozonowanie Opole to miasto, w którym bez problemu odnajdziemy firmę oferującą tego typu usługi.