Tradycyjna dachówka, obicie bitumiczne albo blachodachówka? Na dachu możesz też ułożyć papę czy też widywaną onegdaj na wsiach strzechę. Wybór jest nadzwyczaj duży.
Jaki dach, takie obicie.
Autor: KOMFORT
Źródło: http://www.komfort.pl/
Tą regułą powinniśmy kierować się przy wyborze surowca na obicie dachowe.
W przypadku, kiedy masz ochotę przestudiować rozpatrywaną kwestię także od innej strony, zobacz więcej na portalu, ponieważ on również ją przedstawia.
Istotny będzie kształt dachu (płaski czy pochyły, prosty bądź wymyślny) i konstrukcja więźby (pewna czy cienka). Gdy zastanawiamy się nad materiałem na pokrycie dachu w fazie planowania domku, nasz wybór nie jest niczym ograniczony – projekt można dopasować do rodzaju surowca, nie wystawiając się na ponadplanowe koszty.
Chcesz zdobyć świeże fakty na konkretny temat? To obejrzyj www (https://bmeters.pl/pl/rozliczanie_kosztow_zuzycia_wody_i_ciepla/180/), na pewno da Ci wiele pozytywnych emocji i na długo pozostanie w Twej pamięci.
Niektóre surowce nadają się bowiem lepiej na dachy spadziste niż na płaskie, a dla niektórych należy zaprojektować solidniejszą konstrukcję więźby dachowej. Jeżeli natomiast przeprowadzamy remont starego pokrycia bez wymiany lub wzmacniania więźby dachowej, będziemy ograniczeni warunkami konstrukcyjnymi, jakie częstokroć nie pozwalają na zastosowanie dowolnych tworzyw.
Autor: InAweofGod’sCreation
Źródło: http://www.flickr.com
Faliste bitumiczne płyty są to sprasowane włókna organiczne – na przykład celuloza – nasączone bitumiczną masą. Płyty pokryte są powłoką z żywicy polimerowej czy też akrylowo-winylową. Pokrycie takie będzie wytrzymałe na promienie UV oraz czynniki atmosferyczne. Takowe płyty układa się przeważnie na dachach o mało skomplikowanej nawierzchni. Dachówki bitumiczne położone na dachach przypominają płaskie tradycyjne dachówki, są jednakże od nich dużo lżejsze, natomiast pokrycie z nich jest znacznie prostsze do ułożenia. Dachówki bitumiczne, mienione również gontami bitumicznymi, są miękkie, bez trudności można je naginać i przycinać, można je więc układać na bardzo zawiłych, łamanych dachach o przeróżnym nachyleniu.
Potoczna nazwa styropianowych płyt laminowanych podkładową papą to styropapa. Ocieplenie dachu z pomocą styropapy można wykończyć stosując ponadprogramową warstwę podkładową acz nie jest to konieczne.