Nieocieplone połacie dachowe mogą się stać drogą ucieczki ciepła z budynku. Poprawne Ocieplenie dachu jest szczególnie ważne jeśli pragniemy zagospodarować przestrzeń poddasza i urządzić tam pokoje mieszkalne.
Dach możemy ocieplić m.in.: styropianem, polistyrenem ekstrudowanym. Ocieplenie dachu powinno być tak dobrane, by dach spełnił wymogi warunków technicznych. Grubość ocieplenia zależy od zastosowanego materiału izolacyjnego. Wełna mineralna jest to wciąż najpopularniejszy materiał wykorzystywany do ocieplania dachów. Pozycję lidera zawdzięcza głównie znakomitej izolacyjności termicznej a także sprężystości, co przy montażu między dachowymi krokwiami jest wyjątkowo istotną cechą – wełną można szczelnie wypełniać powierzchnie między drewnianymi elementami konstrukcji dachu. Skosy poddasza ociepla się lekkimi płytami bądź matami o wysokiej sprężystości (maty będą troszkę tańsze od płyt). W sprzedaży są również dostępne specjalne płyty styropianowe przeznaczone do ocieplania pomiędzy krokwiami. Posiadają podłużne nacięcia zwiększające gibkość. Produkowane są z polistyrenu grafitowego o wyższej izolacyjności termicznej.
Miej na uwadze, że pokrewne teksty, są na wyciągnięcie ręki. Kliknij tutaj, a ukażą Ci się przydatne teksty (http://www.bestem.com.pl/produkty/papierowe-palety-bestemflex/) i przez to poznasz więcej szczegółów na omawiany temat.
Zwyczajny sztywny styropian – (styropapa ze spadkiem) może być z kolei użyty do uzyskiwania ocieplenia podkrokwiowego. Styropian spadkowy z kolei przeznaczony jest do wykonania termicznej izolacji i odwodnienia płaskich dachów.

Źródło: http://www.flickr.com
Płyty zrobione z polistyrenu ekstrudowanego są sztywne, mają doskonałą izolacyjność termiczną oraz nie chłoną wody.
Najzyskowniej stosować je jako ocieplenie nakrokwiowe. Płytami z polistyrenu ekstrudowanego możesz też ocieplać krokwie od dołu, co jednakże obniża mieszkanie o parę centymetrów.