
Murarz używający tego systemu nie musi się dokształcać, nie potrzeba mu dodatkowych kwalifikacji, a praca którą ma do wykonania jest stosunkowo prosta. Warto sprawdzić murowanie w systemie porotherm, bo zapewnia on wysoką efektywność, oszczędność czasu i wspaniały rezultat.
Na początek warto wiedzieć, tak jak w innych technologiach także przy wznoszeniu ścian w systemie Porotherm istnieją zalecenia montażowe. Należy ich przestrzegać, gdyż zapewniają one wykorzystanie każdego atutu technologicznego,a przy tym umożliwiają szybką i sprawną realizację zadania. Co ważne, ściana z pustaków Porotherm tworzona jest z elementów większych niż pustaki tradycyjne. To wielka zaleta, gdyż dzięki temu, że materiały do budowania mają większe gabarytyzapewnia to gwarancję szybszego wykonania pracy.

Optymalnym rozwiązaniem jest to, że pustaki Porotherm nie potrzebują zaprawy – http://www.infinitex.pl/kleje-ogniotrwale/ – w spoinach pionowych, a to dlatego, że system Porotherm charakteryzuje się nowoczesnym połączeniem pióro-wpust. Wykonanie ściany o wymiarach jeden metr kwadratowy z pustaków Porotherm trwa około godziny. To naprawdę niezły wynik, budowla ta trwa trwa krócej niż w innych technologiach. Duży wpływ ma większy rozmiar pustaków, ale dużo zawdzięcza się też nowoczesnej technologii, czyli połączenie na pióro i wpust. Przypomnijmy, że dzięki temu nie trzeba wykonywać spoin pionowych z zaprawy.
Kiedy będziesz szukać pokrewnych informacji na wątek omawiany w opisywanym tekście, to wejdź tu elektrownia fotowolotaiczna – na pewno te artykuły też Cię zaintrygują.
Jeden mater kwadratowy to więc tylko szesnaście pustaków i cztery spoiny poziome.