Nad spożytkowaniem deszczówki do nawadniania warto zastanowić się na działkach, na jakich mamy bezodpływowy zbiornik na ścieki bytowe, bezużyteczny, od momentu gdy ulicą przebiega kanalizacja.
Ów zasobnik (po wypłukaniu jak też odkażeniu) możesz przystosować do zbierania deszczówki, albowiem nie opłaca się go wyjmować z gruntu.

Rozsączanie http://www.maragency.pl/kategoria/infiltracja/tunele-rozsaczajace/20 czy też przechowywanie wody deszczowej jest korzystne z następujących powodów: dzięki wykorzystaniu wody deszczowej możesz obniżyć koszty poboru wody z wodociągu; nie ma potrzeby uiszczania opłat za odprowadzanie wód opadowych do ścieków. Rozsączanie deszczówki naśladuje naturalny obieg wody w przyrodzie: woda deszczowa z czasem przenika w głąb gruntu. Przyrządy do rozsączania wody deszczowej można montować zarówno w miejscach porośniętych roślinnością, jak także pod dróżkami bądź podjazdami. Odpowiednie do tego są jednakże tylko grunty przepuszczalne i słabo przepuszczalne z małym poziomem wód gruntowych. W spoistych gruntach z wysokim poziomem gruntowej wody musimy opracować odpływ wody dla przykładu do ścieków czy też wykorzystać tzw. retencyjny zbiornik.

Tańszym, acz mniej fachowym rozwiązaniem jest zastosowanie w miejsce zbiornika retencyjnego plastikowej beczułki po części wypełnionej żwirkiem. Baryłkę lokuje się w gruncie do góry spodem i doprowadza do niej kanalizacyjną rurę.
Do przechowywania deszczówki odprowadzanej drenażem bądź system odwodnienia służą szczelne bezodpływowe zbiorniki zakopane w gruncie stworzone ze sztucznych tworzyw. Pojemniki (PM – pługi śnieżne) z betonu mogą być w całości prefabrykowane czy też montowane na miejscu wbudowania z betonowych kręgów.