Rewolucja maszynowa w XIX w. przyniosła ludziom oprócz przemiany rozumowania, również wiele wynalazków. Ułatwiają nam one życie do tej chwili, gdyż nawet jeśli zostały odkryte już w XX wieku, to mogą być następstwem wydarzeń z drugiej z kolei połowy XIX wieku.

Źródło: http://www.flickr.com
Motywem rozpoczęcia rewolucji przemysłowej okazała się być eksplozja demograficzna oraz wymóg odstępstwa z wytwórczości ręcznej na korzyść wdrożenia produkcji maszynowej.
Zainteresował Cię nasz opis? To świetnie! Następne równie atrakcyjne wątki znajdziesz pod tym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg.
Stworzone potem sprzęty, np. czujniki temperatury, są potomkami wprowadzania do domów patentów sprawiających, iż funkcjonowanie zwykłego człowieka stało się mniej trudne i bardziej przyjemne. Gdzie codziennie można by spotkać czujniki temperatury? We własnym lokalu w łazience przy bojlerze, kranie z termostatem, w kaloryferach pokojowych czy w lodówce. Termostaty, czyli akurat czujniki temperatury, od dawna mogą być także fragmentem wyposażenia w własnych samochodach. Na bieżąco sprawdzają i systematyzują temperaturę przykładowo silnika albo wody chłodzącej.
Ściślej przedmiot ujmując termostaty „tylko” sprawdzają aktualną temperaturę a uzależnioną od niej akcję dostarczają do różnych urządzeń, tego typu jak np. ogranicznik temperatury. Przykładowo: jeśli ciecz w bojlerze czy nie zawierającym przewodów podgrzewaczu ma osiągnąć odgórnie wyznaczoną wartość, to gdy to osiągnie, czujnik przekazuje stosowną informację do sprzętu pod nazwą ogranicznik temperatury.
Jak podsuwa to nazwa, urządzenie to nie zezwala na późniejszy przyrost temperatury, np. w naszej podgrzewanej od spodu posadzce. Nie pragniemy wszakże spacerować po niej jak po rozżarzonych węglach.