Autoklaw stomatologiczny nie jest przedmiotem niezbędnym w gabinecie dentysty. Ale faktem jest, że może wiele razy się przydać. Chociaż nie jest niezbędny, to jednak ciężko sobie wyobrazić gabinet dentysty bez tego przedmiotu. Autoklaw stomatologiczny jest sterylizatorem parowym.
Autor: Carlos de Paz
Źródło: http://www.flickr.com
Toteż podlega weryfikacji urzędników, także tych nie związanych bezpośrednio z branżą medyczną. Wartość rynkowa jego również jest bardzo wysoka, ponieważ wynosi od pięciu tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy polskich złotych.http://dynamic-ht.com/PL-pl/uslugi-serwisowe/
urządzenia hotmeltJest to nie mało, jak na takie urządzenie. W Polsce są do nabycia zarazem autoklawy stosowane przez innych, jak i egzemplarze prosto z fabryki. Jednak nie wszystkie posiadają konieczne certyfikaty, które są niezbędne, aby zostać dopuszczonym do użytku.
Kontrole z sanepidu mogą nie dopuścić do użycia autoklawu w przypadku, gdy nie ma on niezbędnych certyfikatów. Oprócz tego na rynku pojawiły się także urządzenia, które mają fałszywe certyfikaty. Należy zachować należytą ostrożność przy zakupie sterylizatorów parowych, ponieważ może się okazać, że duże pieniądze zostaną wydane bez potrzeby. Na co więc trzeba spojrzeć w czasie zakupu?
Deklaracja zgodności CE z normą medyczną 93|42|EEC jest najważniejszym certyfikatem. Tak jest od sytuacji, kiedy nasza ojczyna została krajem członkowskim Unii Europejskiej. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy deklaracja zgodności ma pod symbolem CE czterocyfrowy numer jednostki certyfikującej. Deklaracja zgodności powinna spełniać także inne warunki: powinna posiadać nazwę handlową urządzenia, numer fabryczny i powinna być
Autor: rvcroffi
Źródło: http://www.flickr.com
wystawiona dla jednoznacznie wskazanego urządzenia.
Dobrze by było, by zawory bezpieczeństwa również posiadały deklarację CE.
Interesujące informacje na opisywany wątek poczytaj również (https://www.sklep.effector.com.pl/blog/faq) tutaj. Jest tam dużo ciekawych informacji, które będą bardzo wciągające.
Wtedy deklaracja musi mieć przekrój, typ oraz numer fabryczny zaworu. Innym ważnym dokumentem jest rysunek komory sterylizatora, który dotyczy technologii wykonania, materiału i grubości ścianek. Powyższe dokumenty powinny być przypisane właśnie temu urządzeniu, które kupujemy. I każdy handlowiec ma obowiązek przekazać je nabywcy. Wtedy każda kontrola sanepidu czy innego urzędu będzie tylko zwyczajną formalnością.