Nabycie mieszkania to sprawa niezwykle poważna, często jedna z najważniejszych w życiu. Warto mieć na uwadze, czym wypada się kierować, jeśli pragniemy zakupić nowe cztery kąty z rynku wtórnego.

Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko rozpoczynasz od szukania najciekawszych propozycji w sieci internetowej? Wpisujesz takie sformułowania jak „apartamenty Jastarnia sprzedaż”, „mieszkania na sprzedaż Kraków”, „mieszkania na sprzedaż Gdańsk”? To jednak nienajlepsza kolejność. Korzystniej jest proces związany z dążeniem do kupna czterech kątów zacząć od zbadania zdolności kredytowej. Jeśli bowiem wyjdzie na jaw, że po długich i skomplikowanych poszukiwaniach znajdziemy propozycję świetnie wpisującą się w nasze oczekiwania, będziemy zawiedzeni gdy okaże się, że na tę nieruchomość nie otrzymamy kredytu. Dobrze jest odwiedzić bank lub doradcę finansowego, by otrzymać wstępne oszacowanie zdolności kredytowej. Potem możemy śmiało skupić się na poszukiwaniach. Rozglądanie się za odpowiednim lokalem mieszkalnym możemy powierzyć pośrednikowi. A jeśli zdecydujemy się na samodzielne poszukiwanie możemy przede wszystkim wspomóc się Internetem. Najlepiej wykorzystać wyszukiwarki internetowe i postawić na frazy typu: „apartamenty Jastarnia sprzedaż”, „mieszkanie na sprzedaż Lublin”, mieszkania na sprzedaż Gdańsk”. Śledźmy regularnie ogłoszenia w gazetach czy na tablicach w supermarketach.
Gdy mamy już upatrzone cztery kąty, sprawdzimy, czy od strony formalnej i od strony prawnej jest z nim wszystko ok. Wskazane jest zapoznanie się księgą wieczystą.
Zaintrygował Cię ten wpis? Wystarczy wejść w ten link i można zobaczyć tutaj (http://www.prefeko.com.pl/wideo-w-pigulce/) pozostałe nasze wątki. Myślimy, że również przypadną Ci do gustu.
Koniecznie musimy się upewnić, że dotychczasowy właściciel nie zalega z żadnymi opłatami związanymi z mieszkaniem.
Jeśli mieszkanie kupujemy na kredyt, w okresie oczekiwania na kredyt, podpisujemy umowę przedwstępną – może, ale nie musi być zawarta w formie aktu notarialnego, inne będą ewentualne konsekwencje w każdym przypadku w razie odstąpienia od umowy. Wraz z zawarciem umowy przedwstępnej płacimy zbywcy zaliczkę. Umowa przedwstępna powinna zostać dostarczona bankowi, gdyż to w oparciu o nią legalnie możemy ubiegać się o pożyczkę.