Chociaż prowadzenie własnego gospodarstwa daje poczucie wolności jak też niezależności i radość obcowania z przyrodą, to należy zdać sobie sprawę, iż jest to typ samozatrudnienia, w którym dochody zależne są od paru elementów: aury, podaży i popytu itp.
W jaki sposób uruchomić gospodarstwo ? Najprościej je otrzymać w spadku i to najlepiej wraz z wiedzą pokoleń na temat uprawy roli i produkcji zwierzęcej i razem z niezbędnym oprzyrządowaniem takim jak dla przykładu ciągniki siodłowe używane.
Jeżeli jednakże nie mamy takiej możliwości, a bardzo chcemy żyć z ziemi, wówczas musimy upewnić się, iż mamy właściwe wykształcenie. Jest nam ono nieodzowne do tego, żeby korzystać z pomocy unijnej, a ta z kolei będzie niezbędna, ażeby przeżyć (bez „dofinansowań” rentowność produkcji rolnej jest mocno wątpliwa).

Źródło: http://art.widi.pl
Powinno się mieć co najmniej zawodowe, czy średnie wykształcenie (i to koniecznie rolnicze). Możemy zdobyć w technikach rolniczych funkcjonujących na obszarze gmin wiejskich, których większa część posiada 2-letnie kierunki rolnicze pozwalające uzupełnić wykształcenie, konieczne do korzystania pomocy unijnej. Minęły czasy, gdzie za symboliczną złotówę można było nabyć wielohektarowe, w pełni wyekwipowane gospodarstwa „w spadku” po PGR.
Kliknij ten link i sprawdź tu wózek widłowy elektryczny dodatkowe informacje na ten temat – one na pewno Cię zainteresują, więc nie czekaj za długo:)
Dziś ziemia jest w cenie. Sprawa ceny to rzecz umowna oraz wcale nie zależna od jakości gruntów.
W finansowaniu takiego zakupu pomaga wiele instytucji, do których kontakt uzyskać można w Lokalnej Grupie Działania. Niestety pomoc ta polega głównie na opracowaniu specyfikacji, a finansowanie na wzięciu pożyczki w jednym z banków współdziałających z podmiotami agrarnymi.