Demontaż domku to nie tylko koszty samych prac wyburzeniowych – zapłacić trzeba będzie także chociażby za pozbycie się gruzu. Jak wiele to kosztuje?
Czasami możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że wyburzenia budynków i rozbiórka to dwie całkiem przeróżne czynności.

Źródło: http://www.flickr.com
Osoby dokonujące takiego rozróżnienia z reguły zwracają uwagę na to, iż w razie rozbiórki mamy możliwość odzyskania użytych do postawienia konkretnej nieruchomości surowców lub nawet jej całych fragmentów, podczas kiedy wyburzenie jest równoznaczne z zupełną likwidacją budynku. W praktyce jednak słowa „wyburzenie” i „rozbiórka” zazwyczaj stosuje się zamiennie, tak też będziemy używać ich w naszym przewodniku.
Manualne wyburzanie domu czasem się opłaca – i to nie tylko dlatego, iż możemy odzyskać materiały budowlane czy też fragmenty domu. Bywa, iż jednostka rozbiórkowa nie potrzebuje za swą robotę pieniędzy, lecz wyłącznie zwrotu materiałów budowlanych, co dla zlecającego oznacza czysty pożytek. Na nieszczęście, ręcznie wyburzyć można wyłącznie posiadłość pobudowaną z surowca, który nie jest zbyt wytrzymały. W przypadku więc przykładowo domku murowanego pozostaje wyburzenie z pomocą machin – dźwigów. Ta metoda umożliwia ukończyć wyburzanie w kilka dni, lecz za wyburzanie maszynowe będzie trzeba sporo zapłacić. Pod ogólnym pojęciem kosztu rozbiórki kryją się kwoty, jakie musimy wydać nie tylko na same roboty wyburzeniowe.
Jeśli istotnie masz zamiar bardziej poznać takie zagadnienie, kliknij jeszcze tu oraz zdobądź cenne info. Ono bez wątpienia będzie dla Ciebie przydatne.
Musimy uiścić także za wywiezienie resztek domku przez firmę na śmietnisko.
Musimy dodatkowo uiścić opłatę za korzystanie ze środowiska, a więc zobowiązanie skarbowe, jakim objęte są osoby prowadzące firmę lub działalność agrarną.