W chwili obecnej można zmienić sprzedawcę gazu – niezależnie, czy jest się klientem indywidualnym czy biznesowym. Haczyk w tym, że taka zmiana, przy dominacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, nie wpłynie jakoś znacząco na nasze oszczędności. Rynek gazowniczy jest obecnie w trakcie transformacji i w ciągu najbliższych lat, rachunki za gaz powinny zostać zminimalizowane. Dlatego już teraz warto dołączyć do grona świadomych odbiorców gazu jak i zapoznać się z ofertą, jaką proponują dostawcy gazu, obecni na naszym rynku. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA to podmiotdominujący podmiot na rynku gazu w naszym kraju.
Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
PGNiG zostało utworzone we wrześniu 1982 roku. Od 1996 roku jest spółką akcyjną, której jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Aktywność PGNiG opiera się na: poszukiwaniu i eksploatacji złóż gazu ziemnego oraz ropy naftowej; imporcie i magazynowaniu surowców; dystrybucji paliw płynnych i gazowych. PGNiG dostarcza gaz wydobyty z własnych źródeł oraz importuje go z kierunku: wschodniego, zachodniego i południowego. Spółka obsługuje obecnie ok. 6,7 mln odbiorców w Polsce. DUON to przedsiębiorstwo, która specjalizuje się w dystrybucji oraz sprzedaży prądu i gazu.
Jeżeli chciałbyś zobaczyć większą porcję wiadomości na rozpatrywany tu temat, to szczerze zalecam tę stronę (https://www.zaciskihamulcowe.pl/kontakt/) – kliknij oraz zobacz, czy wpadła Ci w oko.
Spółka działa na polskim rynku od 4 lat. DUON nie ma w posiadaniu własnych źródeł gazu – kupuje je na rodzimych oraz europejskich giełdach hurtowych.
Odbiorcy do sieci przyłączani są na zasadzie TPA. Firma swoją ofertę kieruje do odbiorców indywidualnych oraz biznesowych. Miano dostawcy gazu w Polsce nosi też G.EN GAZ ENERGIA.To największa prywatna spółka, która zajmuje się dystrybucją gazu ziemnego w Polsce. Firma działa od 20 lat, a system dystrybucji obejmuje 60 gmin usytuowanych na obszarach dolnego śląska, wielkopolski.G.EN GAZ ENERGIA kieruje swoją ofertę dla kontrahentów indywidualnych oraz instytucjonalnych. HANDEN jest to niezależna spółka, która rozpoczęła swoją działalność w 2005 roku. Przedsiębiorstwo od 2007 roku sprowadza paliwo gazowe z zagranicy. Usługi HANDEN skierowane są tylko do klientów instytucjonalnych, przyłączanych na zasadach TPA. EWE to spółka multienergetyczna, która jest obecna na polskim rynku od 17 lat. Istnieją na rynku także inni dostawcy gazu (jeden z takich dostawców).
Przedsiębiorstwo przede wszystkim zajmuje się dostarczaniem gazu do klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych oraz świadczy usługi z zakresu doradztwa energetycznego i dostaw ciepła. Egesa Grupa Energetyczna S.A. to spółka energetyczna, która specjalizuje się w sprzedaży hurtowej i detalicznej paliwa gazowego. Spółka na polskim rynku gazu działa od 2006 roku. Egesa dedykuje swoje usługi tylko do odbiorców biznesowych – firma, odbiorcom końcowym oferuje gaz ziemny wysokometanowy. Ostatnią opisywaną spółką, która może poszczycić się mianem dostawcy gazu w Polsce jest Energa. Jest to nie tylko przedsiębiorstwo energetyczne, które wytwarza, dystrybuuje oraz sprzedaje prąd oraz oferuje klientom biznesowym zakup gazu. Kluczowym akcjonariuszem Energii jest Skarb Państwa.