Wszędzie tam, gdzie składuje się ogromne ilości np. słoików, konieczne są specjalistyczne narzędzia, które ułatwiają pracę magazynierom. Są to narzędzia do zapakowywania i rozpakowywania słoików, jakie nie powinny być w żaden sposób zepsute.
Do rozpakowywania służą depaletyzatory, które są połączone ze stołami liniującymi oraz mają za zadanie nie tylko rozładować towar, ale również nie spowodować podczas rozpakowywania najmniejszych uszkodzeń na pudełkach. Opakowania szklane są szczególnie wrażliwe nawet na małe uderzenia. Spółki wytwarzające tego typu narzędzia proponują innowacyjne rozwiązania, które mają obowiązek całkowicie usunąć ten problem. Depaletyzowanie opakowań wykonanych ze szkła i metalowych odbywa się za pomocą depaletyzatorów spychających lub podnoszących napełnione warstwy. Opakowania w depalatyzatorach spychających są na specjalistycznych tackach, z jakich np. butelki są zsuwane. Innowacyjne technologie takiego procesu zezwalają na zmniejszenie do niezbędnego minimum czynności operatora, a również czasu, jaki musi poświęcać na wykonanie wszystkich zadań przy określonym urządzeniu.

Źródło: http://www.flickr.com
Depaletyzatory moglibyśmy podzielić na wysokie, niskie oraz magnetyczne. Obowiązkiem tych wysokich jest ściąganie z podstawek butelek i słoików wprost na linię do rozlewania. Wielofunkcyjna ich budowa powoduje, że nie tworzą one najmniejszych uszkodzeń w opakowaniach ze szkła oraz metalowych. Niskie z kolei są przeznaczone do obsługi linii produkcyjnej, gdzie (przeczytaj więcej tutaj) wielkość opakowań nie jest większa niż 1000mm. Takie narzędzia umożliwiają najlepsze dostosowanie do rodzaju podstawek.
Ostatnim typem są depaletyzatory magnetyczne i służą do rozpakowywania butelek oraz słoików. Obecnie są one stosowane w olbrzymich zakładach przemysłowych. Mogłyby być one Automatyczne, które dostosowuje się do konkretnej linii do rozlewania w zależności od oczekiwań.